محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

رویه های بازگرداندن کالا و باز پرداخت وجه

چگونه سفارش خود را بازگشت دهم؟

مشتریان عزیز شهرستان، می توانند کالا را از طریق «پست جمهوری اسلامی» به صندوق پستی ۳۳۳-۱۶۷۶۵ به صورت «پس‌کرایه»(کرایه در مقصد) ارسال نمایند. در صورتی که هزینه بازگشت را پرداخت نموده اید، رسید را همراه با محصول ارسال نمایید تا بامیلو هزینه مرسوله را به شما بازگرداند. همچنین تا زمان رسیدن کالا به دست ما، کد رهگیری مرسوله را نزد خود نگه دارید. مشتریان عزیز تهران، کافی استفرم درخواست بازگشترا پر کنند. سپس، واحد ارسال بامیلو طبق ساعت و آدرس ثبت شده توسط مشتری، برای دریافت کالا اقدام می نماید. پس از دریافت کالا توسط واحد ارسال امین بازار، کالا به مراکز دریافت بامیلو تحویل می گردد. سپس، پیامکی جهت اطلاع رسانی و «تأیید رسیدن کالا به انبار»، برای مشتری ارسال می شود. همچنین، امکان بازگشت کالا از طریق «پست جمهوری اسلامی» به صندوق پستی ۳۳۳-۱۶۷۶۵ به صورت «پس‌کرایه»، نیز امکان پذیر است.جهت بازگشت کالا، توجه داشته باشید که در صورت عدم تکمیلفرم بازگشت کالا، امین بازار هیچ گونه تعهدی در رسیدگی فرم های ناقص نخواهد داشت. کالا باید به صورت کامل همراه بسته بندی و تمامی متعلقات برگشت داده شود.

بازپرداخت وجه کالای مرجوعی؟

در صورت نیاز به عودت وجه پس از تایید کالا توسط امین بازار، مبلغ سفارش طی ۴ روز کاری بازپرداخت می شود. سفارشاتی که به «صورت آنلاین» پرداخت شده باشند به صورت خودکار به شماره کارتی که مبلغ سفارش را پرداخت نموده اید، واریز می گردد. سفارشات «پرداخت در محل» نیز به شماره حسابی که در فرم بازگشت کالا از سمت مشتری نوشته شده است، عودت داده می شود. لازم به ذکر است درصورتی که یازپرداخت ناموفق باشد، پس از اطلاع رسانی از طریق پیامک می توانید با مراجعه بهاین صفحهاطلاعات حساب جدید خود را به ما اعلام نمایید.

هزینه ارسال ؟

امکان بازگشت کالا از طریق «پست جمهوری اسلامی» به صندوق پستی ۳۳۳-۱۶۷۶۵ به صورت پس‌کرایه (رایه در مقصد)، وجود دارد. اما چنانچه در خصوص بازگشت سفارش هزینه ای پرداخت شود می بایست رسید پرداخت نیز به همراه محصول ارسال شود . اگر به هر دلیلی اثبات شود که اشتباه از جانب امین بازار بوده، هزینۀ حمل کالای بازگشتی به شما بازپرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است، مبنای پرداخت هزینه، بر اساس « مبلغ کل چاپ شده » در رسید پستی می باشد.

فرآیند کالاهای مرجوعی ؟

شما می توانید کالای خود را طبق شرایط ذکر شده در «فرآیند بازگشت کالا»، بازگردانید. هنگامی که کالای شما به تیم کارشناسی فنی تحویل داده شود، بررسی های لازم صورت گرفته و نتیجه از طرف تیم «خدمات مشتریان » به شما اعلام می گردد. در نهایت و با توجه به نوع مشکل کالا، یکی از چهار حالت زیر برای کالای مرجوعی رخ می دهد: ۱-درصورتی که کالا با رعایت شرایط و قوانین، بازگشت داده شده باشد، کالا پذیرفته شده و مبلغ آن به مشتری عودت داده می شود ۲-درصورت معیوب بودن کالا یا درصورت ناموجود بودن، مبلغ کالا به مشتری عودت داده خواهد شد. ۳-درصورتی که خرابی ناشی از استفاده نادرست مشتری باشد، مورد تأیید بامیلو نبوده و همان کالا به طور مجدد برای مشتری ارسال می گردد. ۴-درصورتی که خرابی، ناشی از ایرادهای جزئی و نرم افزاری قابل رفع یا تعمیر باشد؛ کالای شما توسط امین بازار به نمایندگی تحویل و پس از اطمینان از اصلاح و سلامت دستگاه، به شما عودت داده می شود.در نظر داشته باشید که این روند طی ۷ الی ۱۰ روز کاری انجام خواهدشد. توجه داشته باشید، پس از گذشت ۳۰ روز، بامیلو هیچ گونه مسولیتی در قبال کالای خریداری شده ندارد و شما می توانید شخصاً درخواست خود را از شرکت گارانتی کننده کالا پیگیری نمایید. اما اگر دلایل بازگشت کالا مورد قبول واقع نشده و یا با محصول بازگشتی مغایرت داشته باشد، محصول به مشتری پس داده می‌شود. در صورت امتناع مشتری از دریافت، کالا به صورت امانی نزد بامیلو باقی مانده و نسبت به مفقودی و یا آسیب دیدگی مسئولیتی بر عهده امین بازار نمی باشد. دقت داشته باشید، بازگشت محصول خریداری‌شده به امین بازار جهت استفاده از خدمات گارانتی بعد از بازه 30 روز برعهده خریدار است. لازم به ذکر است، جهت بهره‌مندی از خدمات پس ار فروش، سلامت کارت گارانتی و رسید تحویل کالا الزامی‌است. همینطور، محصول می‌بایست در بسته‌بندی اصلی خود ارسال گردد.

کالاهای غیر قابل بازگشت؟

کالاهای زیر شامل شرایط بازگشت نمی شوند: جکوزی، وان، کابین دوش